Nieuwsbrief Oranjefonds

 

 

 

 

 

Maart 2023


Bekijk online

NLdoet 2023 - Ertoe doen als vrijwilliger doet iets met je!

Komt jouw project in aanmerking voor een bijdrage van het Oranje Fonds?

 

Inhoud:

NLdoet 2023 - Ertoe doen als vrijwilliger doet iets met je!

Werving Sterke Buurtverbinders

Komt jouw project in aanmerking voor een bijdrage van het Oranje Fonds?

Heb jij een bijdrage voor je project in Limburg nodig?
 

 

 

 

NLdoet 2023 - Ertoe doen als vrijwilliger doet iets met je!

Afgelopen weekend hebben veel vrijwilligers een NLdoet-activiteit gedaan waarbij veel werk is verzet. Bij bijna 6800 activiteiten hebben duizenden vrijwilligers zich aangemeld om de handen uit de mouwen te steken! In de video laten we zien welk effect dit had op zowel de vrijwilligers als de organisaties! 
Ook ons beschermpaar Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima hebben zich weer ingezet tijdens deze NLdoet-editie.

 

Terugblik NLdoet 2023 over de impact van vrijwilligerswerk

 

 

 

Werving Sterke Buurtverbinders

In de nieuwsbrief van februari vertelden we al over ons nieuwe Kennisprogramma Sterke Buurtbinders. Zet jouw organisatie of initiatief zich in voor het versterken van de gemeenschapskracht door het inzetten van sterke buurtverbinders? Dan kun je je nog tot 22 maart aanmelden voor dit kennisprogramma via Mijn Oranje Fonds.

 

Wil je weten of jouw organisatie ook in aanmerking komt?

 

 

 

Komt jouw project in aanmerking voor een bijdrage van het Oranje Fonds?

Wij ontvangen regelmatig aanvragen voor een financiële bijdrage die wij niet kunnen toekennen omdat de aanvraag niet binnen onze richtlijnen valt. Dat is jammer, ook vanwege de tijd die de aanvrager erin heeft gestoken. Controleer daarom altijd vooraf of jouw project in aanmerking komt. Lees onze richtlijnen door en bekijk onze video’s over de aanvraagprocedure. Ook bij onze Veelgestelde vragen op de website vind je antwoord op de vraag wat wij als fonds wel en niet ondersteunen.   
Een paar voorbeelden van dingen die wij als Oranje Fonds in elk geval niet steunen:

  • Kortdurende en eendaagse activiteiten, zoals jubilea, feesten of evenementen. Wel organiseren we jaarlijkse mobilisatieprogramma’s, zoals NLdoet, en Burendag; deze vormen een uitzondering op deze regel.
  • Normale basiskosten van een organisatie, zoals personeel, verzekeringen, elektra etc. 
  • Initiatieven die puur gericht zijn op natuur, kunst, sport, onderwijs, religie, gezondheidszorg. Deze onderwerpen vallen niet binnen het werkterrein van het Oranje Fonds, namelijk sociaal welzijn. 
  • De inrichting van speeltuinen en beweegtuinen valt niet binnen het werkterrein van ons Fonds.

 

Deze how to-video's vertellen je hoe je een aanvraag indient

 

Vind hier de antwoorden op de Veelgestelde vragen

 

 

 

Heb jij een bijdrage voor je project in Limburg nodig?

Het Oranje Fonds steunt allerlei sociale initiatieven in Limburg. Dat kan een klein initiatief zijn zoals Koffiehuis ’t Heegeneerke, maar ook grote initiatieven.

Heb je een mooi initiatief in Limburg? Klop dan bij ons aan voor kennis én geld. Daarmee kunnen jullie nog meer impact maken en ervoor zorgen dat niemand er alleen voor staat in Limburg. 

Kijk vooral eerst naar onze serie How to-video’s waarin we uitleggen hoe het indienen van een aanvraag in zijn werk gaat. En bekijk ook eens de Veelgestelde vragen op onze website, zoals beschreven in het vorige artikel. 

 

Komt jouw initiatief in aanmerking voor een bijdrage?

 

Bekijk hoe de vrijwilligers en bezoekers van 't Heegeneerke genieten

 

Meer mooie verhalen uit jouw provincie? Klik hier

 

Ken je iemand die deze nieuwsbrief ook graag zou willen lezen? Stuur deze dan door. De ontvanger kan zich abonneren door dit formulier in te vullen.

 

 

Vul het formulier in

 

Het Oranje Fonds is altijd dichtbij

 

Doe mee

 

Steun het Oranje Fonds

 

Doe een gift

Volg ons via:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mijn Oranje Fonds
Gesteunde projecten
Over ons
Afmelden nieuwsbrief

Volg ons

Uitvoering project(en) mede mogelijk gemaakt door

banner VSB Fonds

VSBfonds ondersteunt initiatieven van en voor iedereen die actief wil meedoen aan de samenleving. In de vorm van donaties, praktische kennis en netwerken. Het fonds wil bijdragen aan de zelfredzaamheid en samenredzaamheid in ons land. Door sociale en culturele projecten te steunen en door studiebeurzen te verstrekken. Zodat iedereen zijn of haar plek krijgt in onze diverse samenleving en kan groeien, leren en leven met én dankzij elkaar. Vandaar het motto van het fonds: ‘Iedereen doet mee’.